Okręg 27 Bielsko-Biała: Poseł Jerzy Jachnik

Poseł Jerzy Jachnik – urodził się 17 listopada 1949 roku w Bielsku-Białej. Przedsiębiorca, inżynier metalurg. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej. Walczy aktywnie z bezprawiem prokuratorów i sądów.

Poseł Jerzy Jachnik – działalność

W latach 80. został skazany za pomoc w ukrywaniu działacza opozycji. Lider stowarzyszenia Oburzeni – dążącego do zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatowe okręgi wyborcze oraz postulującego za zmianami w prawie, które nie będą pozwalać parlamentowi odrzucać obywatelskich opinii zgłaszanych w drodze referendum (referenda wiążące). Były członek Stowarzyszenia Niepokonani 2012. Opowiada się za potrzebą budowania silnego lobbingu obywatelskiego.

Absolwent Politechniki Śląskiej. Pełnomocnik kandydata na Prezydenta RP Pawła Kukiza w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu bielskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując  11 654 głosy.

 

Przynależność do komisji i podkomisji

Komisja do Spraw Petycji
Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Przynależność do zespołów parlamentarnych

Parlamentarny Zespół na rzecz wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych
Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji – sekretarz
Zespół Parlamentarny ds. współpracy Polsko-Białoruskiej

Okręg 27 Bielsko-Biała powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński i żywiecki; miasto na prawach powiatu: Bielsko-Biała

Biura Poselskie

*Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Jerzego Jachnika
ul. Cechowa 31
43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie
tel. 786-905-533,
(33) 829-32-35
posel.jachnik@gmail.com

Filia Biura Poselskiego w Cieszynie
ul. Bobrecka 25
43-400 Cieszyn
woj. śląskie
tel. 786-905-511

* – biuro podstawowe

 
Wykaz współpracowników

Lista informacji o współpracownikach
imię i nazwisko Typ zgłoszenia Data dokumentu
Anna Galistl Asystent społeczny 2015-12-03
Joanna Gilman Pracownik 2016-01-05
Piotr Staszko Pracownik 2016-01-05
Janusz Jachnik Asystent społeczny 2016-01-05
Grzegorz Nicia Asystent społeczny 2016-01-05
Damian Machej Asystent społeczny 2016-01-14
Dariusz Piechaczek Asystent społeczny 2016-01-14
Przemysław Wieczorek Asystent społeczny 2016-01-14
Sebastian Bielski Asystent społeczny 2016-01-29
Magdalena Kostuchowska Asystent społeczny 2016-01-29
Marek Podlecki Asystent społeczny 2016-02-23
Marek Podlecki Wycofanie 2016-04-26
Dominika Lichy Asystent społeczny 2016-05-19
 kukiz-army-profil-posla-na-stronie-sejm-gov-pl