Dzień Hańby – Pełna Lista Sejmowych Zdrajców

W czwartek (20.10) wieczorem, w Sejmie wszystkie partie polityczne okryły się hańbą, która zostanie zapamiętana na długo. Wielka koalicja PiS-PO-Nowoczesna-PSL poparła skandaliczną uchwałę nr 946, którą przepraszają Ukrainę za… nasz projekt o ludobójstwie na Wołyniu dokonanym przez OUN-UPA! Partiokracja właśnie pokazała co sądzi o prawdzie historycznej i wielu tysiącach zamordowanych Polaków podczas Rzezi Wołyńskiej. Powiedzieć, ze to skandal to powiedzieć mało. To po prostu hańba. Kukiz’15 bez względu na wszystko będzie walczył o zakaz propagowania banderyzmu oraz o politykę zagraniczną i historyczną opartą na prawdzie! Poniżej lista tych, którzy głosowali za przyjęciem uchwały Deklaracja Pamięci i Solidarności Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rady Najwyższej Ukrainy

lista-tych-co-zdradzili-polske

 

Głosowało – 425  posłów

Za – 367    Przeciw – 44    Wstrzymało się – 14    Nie głosowało – 35
 

Wyniki głosowania wg klubów
Klub/Koło Liczba czł. Głosowało      Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS 234 221 211 3 7 13
PO 133 122 121 1 11
Kukiz15 36 33 33 3
N 30 28 28 2
PSL 16 11 3 3 5 5
ED 4 3 3 1
niez. 4 4 1 2 1
WiS 3 3 3
Posłowie Klubu PiS głosujący “Za”
1. Abramowicz Adam 2. Andzel Waldemar 3. Arciszewska-Mielewczyk Dorota
4. Ardanowski Jan Krzysztof 5. Arent Iwona 6. Ast Marek
7. Babalski Zbigniew 8. Babiarz Piotr Łukasz 9. Babinetz Piotr
10. Bartosik Ryszard 11. Bartuś Barbara 12. Bąk Dariusz
13. Bernacki Włodzimierz 14. Bielecki Jerzy 15. Biernat Zbigniew
16. Błaszczak Mariusz 17. Bogucki Jacek 18. Borowiak Joanna
19. Borowiec Agata 20. Borys-Szopa Bożena 21. Brudziński Joachim
22. Bubula Barbara 23. Buczak Wojciech 24. Buda Waldemar
25. Burzyńska Lidia 26. Chmielowiec Zbigniew 27. Cicholska Anna
28. Cieślak Michał 29. Cymański Tadeusz 30. Czabański Krzysztof
31. Czarnecki Przemysław 32. Czarnecki Witold 33. Czartoryski Arkadiusz
34. Czech Anna 35. Czerwińska Anita 36. Czochara Katarzyna
37. Dobrzyński Leszek 38. Dolata Zbigniew 39. Duda Antoni
40. Duda Elżbieta 41. Duszek Marcin 42. Dworczyk Michał
43. Dziuba Tadeusz 44. Dziuk Barbara 45. Falfus Jacek
46. Galemba Leszek 47. Glenc Teresa 48. Gliński Piotr
49. Głębocki Konrad 50. Głuchowski Krzysztof 51. Gołojuch Kazimierz
52. Gonciarz Jarosław 53. Gosiewska Małgorzata 54. Gosiewski Jerzy
55. Gwiazdowski Kazimierz 56. Horała Marcin 57. Hrynkiewicz Józefa
58. Jach Michał 59. Janczyk Wiesław 60. Janik Grzegorz
61. Jędrysek Mariusz Orion 62. Jurgiel Krzysztof 63. Kaczorowska Alicja
64. Kaczyński Jarosław 65. Kaleta Piotr 66. Kamiński Mariusz
67. Kilian Jan 68. Kloc Izabela 69. Kołakowski Lech
70. Kołakowski Robert 71. Kopcińska Joanna 72. Kossakowski Wojciech
73. Kosztowniak Andrzej 74. Kowalczyk Henryk 75. Kownacki Bartosz
76. Kozanecka Ewa 77. Krajewski Jarosław 78. Krajewski Wiesław
79. Krasulski Leonard 80. Król Piotr 81. Kruk Elżbieta
82. Krupka Anna 83. Kryj Andrzej 84. Krynicka Bernadeta
85. Kubiak Dariusz 86. Kubów Krzysztof 87. Kuchciński Marek
88. Kurzępa Jacek 89. Kwiecień Anna 90. Kwitek Marek
91. Latos Tomasz 92. Latosiński Bogdan 93. Leśniak Józef
94. Lichocka Joanna 95. Lipiec Krzysztof 96. Lipiński Adam
97. Lisiecki Paweł 98. Łapiński Krzysztof 99. Ławniczak Tomasz
100. Machałek Marzena 101. Maciejewski Krzysztof 102. Macierewicz Antoni
103. Malik Ewa 104. Małecki Jerzy 105. Małecki Maciej
106. Materna Jerzy 107. Mateusiak-Pielucha Beata 108. Matusiak Grzegorz
109. Matusiewicz Andrzej 110. Matuszewski Marek 111. Matuszny Kazimierz
112. Mazurek Beata 113. Melak Andrzej 114. Miazga Mieczysław
115. Michałkiewicz Krzysztof 116. Milczanowska Anna 117. Milewski Daniel
118. Mosiński Jan 119. Moskal Kazimierz 120. Mularczyk Arkadiusz
121. Naimski Piotr 122. Olejniczak Waldemar 123. Olszówka Piotr
124. Ołdakowski Adam 125. Opioła Marek 126. Ostrowski Krzysztof
127. Osuch Jacek 128. Paluch Anna 129. Paul Jerzy
130. Pawłowicz Krystyna 131. Piechowiak Grzegorz 132. Pięta Stanisław
133. Piontkowski Dariusz 134. Piotrowicz Stanisław 135. Polaczek Jerzy
136. Polak Marek 137. Polak Piotr 138. Porzucek Marcin
139. Puda Grzegorz 140. Pyzik Piotr 141. Raczak Grzegorz
142. Rafalska Elżbieta 143. Rusecka Urszula 144. Rzepecki Łukasz
145. Rzońca Bogdan 146. Sasin Jacek 147. Schmidt-Rodziewicz Anna
148. Schreiber Grzegorz 149. Schreiber Łukasz 150. Sellin Jarosław
151. Siarka Edward 152. Skurkiewicz Wojciech 153. Smirnow Andrzej
154. Smoliński Kazimierz 155. Sobecka Anna Elżbieta 156. Sobierajski Czesław
157. Sprawka Lech 158. Stachowiak-Różecka Mirosława 159. Starzycki Dariusz
160. Stawiarski Bartłomiej 161. Stawiarski Jarosław 162. Strzałkowski Stefan
163. Suski Marek 164. Szarama Wojciech 165. Szczurek-Żelazko Józefa
166. Szczypińska Jolanta 167. Szefernaker Paweł 168. Szlachetka Jarosław
169. Szlachta Andrzej 170. Szulowski Krzysztof 171. Szwed Stanisław
172. Szydełko Halina 173. Szymańska Ewa 174. Szynkowski vel Sęk Szymon
175. Szyszko Jan 176. Śniadek Janusz 177. Świat Jacek
178. Tarczyński Dominik 179. Tchórzewski Krzysztof 180. Telus Robert
181. Terlecki Ryszard 182. Tobiszowski Grzegorz 183. Tomaszewska Ewa
184. Tułajew Sylwester 185. Uruski Piotr 186. Uściński Piotr
187. Wargocka Teresa 188. Warwas Robert 189. Warzecha Jan
190. Wassermann Małgorzata 191. Waszczykowski Witold 192. Wąsik Maciej
193. Weber Rafał 194. Witek Elżbieta 195. Wojciechowski Grzegorz
196. Wojtkiewicz Michał 197. Woźniak Grzegorz Adam 198. Woźniak Tadeusz
199. Wójcik Michał 200. Wróblewska Krystyna 201. Wróblewski Bartłomiej
202. Wypych Małgorzata 203. Zagórski Marek 204. Zalewska Anna
205. Zaremba Krzysztof 206. Zawiślak Sławomir 207. Zbonikowski Łukasz
208. Zieliński Jarosław 209. Zuba Maria 210. Zubowski Wojciech
211. Żalek Jacek
Posłowie Klubu PO głosujący “Za”
1. Ajchler Zbigniew 2. Arłukowicz Bartosz 3. Arndt Paweł
4. Augustyn Urszula 5. Aziewicz Tadeusz 6. Bańkowski Paweł
7. Białkowska Anna 8. Borowczak Jerzy 9. Brejza Krzysztof
10. Bukiewicz Bożenna 11. Chmiel Małgorzata 12. Chybicka Alicja
13. Cichoń Janusz 14. Cieśliński Piotr 15. Cimoszewicz Tomasz
16. Czernow Zofia 17. Czerwiński Andrzej 18. Drozd Ewa
19. Dunin Artur 20. Dzikowski Waldy 21. Fabisiak Joanna
22. Frydrych Joanna 23. Gadowski Krzysztof 24. Gapińska Elżbieta
25. Gawlik Zdzisław 26. Gawłowski Stanisław 27. Gądek Lidia
28. Gelert Elżbieta 29. Gierada Artur 30. Głogowski Tomasz
31. Grabarczyk Cezary 32. Grabiec Jan 33. Grupiński Rafał
34. Halicki Andrzej 35. Hanajczyk Agnieszka 36. Henczyca Bożena
37. Hibner Jolanta 38. Hok Marek 39. Janyska Maria Małgorzata
40. Karpiński Włodzimierz 41. Kidawa-Błońska Małgorzata 42. Kierwiński Marcin
43. Kluzik-Rostkowska Joanna 44. Kochan Magdalena 45. Kołodziej Ewa
46. Konwiński Zbigniew 47. Kopacz Ewa 48. Korol Adam
49. Korzeniowski Leszek 50. Kosecki Roman Jacek 51. Kostuś Tomasz
52. Kropiwnicki Robert 53. Król Wojciech 54. Krzywonos-Strycharska Henryka
55. Kucharski Tomasz 56. Lamczyk Stanisław 57. Lassota Józef
58. Lenartowicz Gabriela 59. Leszczyna Izabela 60. Małecka-Libera Beata
61. Marchewka Arkadiusz 62. Mężydło Antoni 63. Miller Rajmund
64. Młyńczak Aldona 65. Mroczek Czesław 66. Mrzygłocka Izabela Katarzyna
67. Mucha Joanna 68. Munyama Killion 69. Myrcha Arkadiusz
70. Nemś Anna 71. Neumann Sławomir 72. Niedziela Dorota
73. Niemczyk Małgorzata 74. Nitras Sławomir 75. Nowak Tomasz Piotr
76. Nykiel Mirosława 77. Nykiel Włodzimierz 78. Obrycki Norbert
79. Okła-Drewnowicz Marzena 80. Olszewski Paweł 81. Osos Katarzyna
82. Papke Paweł 83. Pawłowicz Zbigniew 84. Pępek Małgorzata
85. Pietraszewska Danuta 86. Piotrowska Teresa 87. Plocke Kazimierz
88. Pomaska Agnieszka 89. Protas Jacek 90. Radziszewska Elżbieta
91. Raniewicz Grzegorz 92. Raś Ireneusz 93. Rozpondek Halina
94. Ruszczyk Leszek 95. Rutkowska Dorota 96. Rutnicki Jakub
97. Rząsa Marek 98. Schetyna Grzegorz 99. Siemoniak Tomasz
100. Skowrońska Krystyna 101. Sonik Bogusław 102. Sowa Marek
103. Suski Paweł 104. Szczerba Michał 105. Szumilas Krystyna
106. Szydłowska Bożena 107. Szymański Tomasz 108. Śledzińska-Katarasińska Iwona
109. Święcicki Marcin 110. Tomczak Jacek 111. Tomczyk Cezary
112. Trzaskowski Rafał 113. Tyszkiewicz Robert 114. Urbaniak Jarosław
115. Wielichowska Monika 116. Wilczyński Ryszard 117. Wilk Wojciech
118. Witczak Mariusz 119. Wójcik Marek 120. Zembala Marian
121. Ziemniak Wojciech
Posłowie Klubu .Nowoczesna głosujący “Za”
1. Augustynowska Joanna 2. Cyrański Adam 3. Dolniak Barbara
4. Furgo Grzegorz 5. Gasiuk-Pihowicz Kamila 6. Golbik Marta
7. Gryglas Zbigniew 8. Hennig-Kloska Paulina 9. Jaros Michał
10. Kobyliński Paweł 11. Lieder Ewa 12. Lubczyk Radosław
13. Lubnauer Katarzyna 14. Meysztowicz Jerzy 15. Mieszkowski Krzysztof
16. Misiło Piotr 17. Pampuch Mirosław 18. Pudłowski Paweł
19. Rosa Monika 20. Ruciński Marek 21. Scheuring-Wielgus Joanna
22. Stasiński Michał 23. Stępień Elżbieta 24. Suchoń Mirosław
25. Szłapka Adam 26. Truskolaski Krzysztof 27. Wróblewska Kornelia
28. Zembaczyński Witold
Posłowie Klubu PSL głosujący “Za”
1. Kotowski Kazimierz 2. Paszyk Krzysztof 3. Sawicki Marek
Posłowie Klubu Europejscy Demokraci głosujący “Za”
1. Huskowski Stanisław 2. Kamiński Michał 3. Protasiewicz Jacek
Posłowie niezrzeszeni głosujący “Za”
1. Galla Ryszard

polska-ukraina-oun-upa-ustawa

14805489_606685736205595_2053992191_n